Share

Znęcał się nad rodzicami – nie uniknie odpowiedzialności

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania, to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 47-letniego mieszkańca gminy Pozezdrze. Mężczyzna od 2 miesięcy znęcał się psychicznie nad swoimi rodzicami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 47-latek usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad rodzicami. Prokurator  wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Pozezdrze policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu niezwłocznego opuszczenia mieszkania.

Mężczyzna od  2 miesięcy miał znęcać się psychicznie nad swoimi rodzicami. Wszczynał bezpodstawnie awantury, wyzywał ich oraz zakłócał im spoczynek nocny. W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowani rodzice złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków, policjanci przedstawili 47-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto mężczyzna odpowie za przywłaszczenie telefonu komórkowego, który należał do jego matki. Kobieta wyceniła go na kwotę 1000 złotych.  Za ten czyn 47-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.