Zapraszamy na XI Mistrzostwa Wojska Polskiego w wędkarstwie spławikowym

Już na  najbliższą sobotę, 11 Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie zaprosił najlepszych mundurowych spławikowców  na XI Mistrzostwa Wojska Polskiego.

Impreza wraca do kalendarza imprez rekreacyjno – sportowych naszych sił zbrojnych po kilkuletniej przerwie (X Mistrzostwa odbyły się też w Węgorzewie w  2008 roku) z przytupem – na listach startowych znalazło się 99 zawodników i zawodniczek reprezentujących wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych   z całej wojskowej Polski. Wśród nich 6 pań, 2 zwycięzców minionych edycji.  Na zawodników czekają puchary ufundowane przez m.in. Prezesa TVP, pana Jacka Kurskiego (w klasyfikacji indywidualnej) oraz władze samorządowe Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego (w kategorii drużynowej). Będzie też przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja w ramach III Mistrzostw 16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym.  Organizatorzy – 11 Mazurski Pułk Artylerii i WSSK Węgorapa zadbali o inne atrakcje w czasie zawodów – dla uczestników i kibiców.

W czasie zawodów na Kanale Mazurskim żołnierze z Powidza pokażą wyposażenie ratownicze pilotów F 16.  Natomiast w dniu 19 05, po zawodach w Klubie 11 MPA wędkarze spotkają się z Jackiem Kolendowiczem, Mistrzem Polski w wędkarstwie, redaktorem naczelnym Wędkarskiego Świata. Temat spotkania: „Relacje między sportem wędkarskim a gospodarką rybacką w świetle przepisów prawnych w Polsce i innych krajach”.

Zawody będzie sędziował Sędzia Główny Waldemar Lewandowski.

Program zawodów:

g. 9.30 – otwarcie zawodów
g. 11.30 – początek łowienia
g. 14.30 – koniec łowienia
g. 15.15  – ogłoszenie wyników I tury
g. 18.00 – spotkanie z Jackiem Kolendowiczem (klub 11 MPA)

g. 10.30 – początek łowienia
g. 13.30 – koniec łowienia
15.30 – oficjalne zakończenie zawodów (Klub 11 MPA)

PODZIEL SIĘ