„Czasami sobie zapalę” – tłumaczył 27-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

3
1286
czytań

„Czasami sobie zapalę, ale nie za często” – tak tłumaczył się mieszkaniec gminy Węgorzewo, przy którym funkcjonariusze znaleźli marihuanę. 27-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a w kieszeni kurtki woreczek ze środkami odurzającymi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (09.12.2017) po godz. 21:00 na jednej z ulic Węgorzewa uwagę policyjnego patrolu pieszego zwrócili mężczyźni, który głośno się zachowywali, zakłócając spokój mieszkańców tej okolicy. Policjanci postanowili ich wylegitymować. Podczas tych czynności zachowanie jednego z mężczyzn zaniepokoiło funkcjonariuszy, więc przeprowadzili jego kontrolę osobistą. W trakcie wykonywanych czynności ujawnili w kieszeni kurtki woreczek z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. 27-latek oprócz środków psychotropowych, w organizmie miał także prawie 3 promile alkoholu. Jak powiedział policjantom „czasami lubi sobie zapalić, ale nie za często”. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Mundurowi ustalają źródło pochodzenia narkotyku. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Jeżeli osoba jest w posiadaniu znacznej ilości narkotyków to grozi mu za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

  1. Sam nie palę ale nie mogę patrzeć na takie głupoty . Autor tego tekstu jest totalnym debilem i powinien sprzątać kible a nie pisać takich newsów bo marihuana jest psychoaktywna , a nie jest „psychotropem” . Debilu !!! zanim coś napiszesz sprawdź .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here