Uroczyste otwarcie budynku Zespołu Szkół Zawodowych [+zdjęcia]

Krzysztof Kołaszewski, Ireneusz Szepietowski, Halina Faj, Maciej Zmitrowicz
Dziś w piątek 12 października miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku przy szkole ZSZ Węgorzewo. Tak zwany „łącznik” będzie w przyszłości łączył stary budynek szkoły z halą sportową, a już dziś jest świetnie wyposażonymi salami pedagogicznymi.

„Bardzo cieszymy się z tej inwestycji, ponieważ nie tylko zdecydowanie poprawią nam się warunki nauki, ale i codziennego przebywania uczniów w szkole. Warto dodać iż obiekt jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Mamy nadzieję, że nowy budynek uatrakcyjni szkołę dla absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych, a nowo powstałe zawody szkutnika oraz technika obsługi turystycznej powstałe w ramach projektu będą często wybierane przez uczniów.
Bardzo cieszę się, że trud i ciężka praca wielu osób w tym moja przyniosły bardzo pozytywny efekt. Wszyscy goście, którzy uczestniczyli w otwarciu byli zachwyceni warunkami i wyposażeniem.” – powiedział Ireneusz Szepietowski dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że owocem kończącej się kadencji jest właśnie otwarty łącznik do projektowanej sali gimnastycznej przy ZSZ w Węgorzewie. Określenie łącznik jest trochę uwłaczające dla tego obiektu. Tak naprawdę jest to przepiękny, bardzo nowocześnie wyposażony budynek z 4 salami dydaktycznymi.
Łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 2.7 mln, w tym 450 tys.  udział własny powiatu, a reszta środki pozyskane z UE. Zarówno pozyskanie środków jak i nadzorowanie trudnej budowy oraz wyposażenie klas to efekt benedyktyńskiej pracy zespołu ludzi tj. Starosty Haliny Faj, Dyr. Irka Szepietowsliego, inspektor Lidii Czerniewicz i wielu innych osób, w tym i mojej osoby. Było warto.” – dodał wicestarosta Krzysztof Kołaszewski.

Ireneusz Szepietowski, Tomasz Markowski, Krzysztof Baran, Krzysztof Kołaszewski.

Informacje o inwestycji:
Realizacja projektu związana jest z wprowadzaniem dwóch nowych zawodów tj. szkutnika w szkole branżowej 1 stopnia oraz technika obsługi turystycznej w technikum.Łącznik zawiera 3 sale dydaktyczne na poziomie parteru: pracownię językową, geograficzno-turystyczną i komputerową. Na poziomie 0 pracownię laboratoryjną i zaplecze socjalne na jej potrzeby oraz sanitariaty dostosowane również dla osób niepełnosprawnych. Już niedługo sale zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

Łącznik budowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz środki UE w ramach działania 9.3.1 RPO woj. Warmińsko-Mazurskiego. Tytuł projektu „Wyższy standard edukacji – lepsza jakość życia lokalnych społeczności – rozbudowa infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Węgorzewskim”.

Wartość projektu ogółem wynosi 2.636 452,82 zł. Wartość dofinansowania to 2 159 085,62 zł. natomiast wkład własny Powiatu Węgorzewskiego to kwota 445 360,24zł.