23 czerwca 2024

Węgorzewscy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Na strychu domu 26-latek hodował marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 35 krzaków oraz specjalistyczny sprzęt. Zatrzymali również mężczyznę do wyjaśnienia sprawy. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za handlowanie nimi nawet do 8 lat więzienia.

Wczoraj (31.01.2018) węgorzewscy policjanci z wydziału kryminalnego, zwalczający przestępczość narkotykową, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Na strychu domu 26-latka funkcjonariusze znaleźli 29 doniczek z marihuaną o wysokości od 4 cm do 1 metra oraz 6 ściętych dorodnych już krzaków. Mężczyzna hodował rośliny w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Mieszkaniec gminy Węgorzewo przyznał, że uprawa należy do niego. Jak oświadczył, rośliny hoduje na własny użytek. Jednak kryminalni dokładnie sprawdzą, czy 26-latek uprawiał konopie po to, aby nimi handlować.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia tej sprawy i zabezpieczyli znalezione rośliny oraz sprzęt.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za handlowanie nimi nawet do 8 lat więzienia.

About The Author

155 thoughts on “Uprawiał konopie na strychu. 26-latek został zatrzymany [foto + wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *