Szachiści w walce o trofea ufundowane przez Prezesa CWKS Vęgoria

7 kwietnia  2019 r. w Klubie 11 MPA odbył się drugi w tym roku turniej szachowy. Po prawie dwumiesięcznej przerwie dało się zauważyć wyraźnie większe zainteresowanie tą formą rozgrywek.

Na starcie  stanęło   32  zawodniczek i zawodników,  w tym jak zawsze silna ekipa ze Srokowa, Kętrzyna i Giżycka. Honoru Gminy Węgorzewo bronili w głównej mierze  szachiści z Radziej, podopieczni nauczyciela  Macieja Westfalewicza.

Tym razem walczono o trofea ufundowane przez Prezesa Zarządu CWKS Vęgoria, pana Tadeusza Ciborskiego. Zawody zorganizowano systemem szwajcarskim, 9 rundowym.

Wyniki:
Kategoria open
1.      Jakub ŻÓŁKIEWSKI  – 8 pkt.
2.      Marek WAWER – 7 PKT.
3.      Marek WIELICZKO – 6,5 pkt.
4.      Henryk MŁODYSTACH – 6,5 pkt.
5.      Piotr SAŃKO – – 6,5 pkt.
6.      Tadeusz MRÓZ – 6,5 PKT.

JUNIORKI
1.      Natalia PAŁDYNA  – 4,5 pkt.
2.      Kinga MENDALKA  –  4 pkt.
3.      Zofia KASPROWICZ – 3 pkt.

JUNIORZY
1.      Maksymilian  KARCZMARZ – 4 pkt.
2.      Kamil POPKOWSKI – 3 pkt.
3.      Mateusz OĆWIEJA – 3 pkt.

Następny turniej już za trzy tygodnie. Czy  puchar Burmistrza Węgorzewa, Pana Krzysztofa Kołaszewskiego pozostanie w gminie czy też pojedzie do sąsiednich samorządów, okaże się 28 kwietnia.

Sędziował Janusz Sauter.
Organizatorem  turnieju był Klub 11 MPA i Sekcja Szachowa CWKS Vęgoria.

PODZIEL SIĘ