23 czerwca 2024

Czeka nas dynamiczny czwartek pod względem aury, dostaniemy się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia, który obecnie znajduje się na północy Francji i w szybkim tempie przemieszcza się, jutro w godzinach porannych znajdzie się nad północno-wschodnimi Niemcami.

Wejście systemu frontu szacowane jest na godziny poranne w centrum i na zachodzie opady pojawią się w godzinach 6/10 wschód (godz.11-12). W Węgorzewie i okolicach padać będzie od rana, a zakończy się wieczorem.

W naszym województwie padać będzie głównie śnieg, intensywność opadów umiarkowana lokalnie dość silna na tę chwilę powinno spaść 4- 6 cm mokrego, lepkiego śniegu, który oblepi dookoła niemal wszystko, przez co możliwe zerwania linii energetycznych. Późnym popołudniem na zachodzie i w centrum możliwy deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz. Temperatura maksymalna w czasie opadów około 0’C na wschodzie lekko poniżej.

Opady potrwają do późnych godzin popołudniowych i wieczornych, w piątek kolejne opady tym razem przelotne typu konwekcyjnego (czyt. mocne przelotne).

Uwaga również na silniejsze południowo-wschodnie porywy wiatru, które najmocniejsze będą w godzinach przedpołudniowych i osiągną (55-65 km/h). W Węgorzewie i okolicach wiatr w porywach do 60km/h, zacznie uspokajać się wieczorem.

Reasumują, jutro (29.03) czeka nas dynamiczny dzień pod względem pogody, kto jutro nie musi, niech nie wyjeżdża w dłużą podróż. Poinformujmy, udostępniając prognozę szerszemu gronu.

Prognoza opracowana przez Pogoda dla Mazur – Łowca burz Wiatromen

About The Author

55 thoughts on “Śnieżyce i silny wiatr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *