Kolejne potrącenie pieszego na przejściu w Węgorzewie

0
844
czytań
Policja Węgorzewo
Węgorzewo, potrącenie pieszego na pasach

Policjanci wyjaśniaj okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 27-letni kierowca volkswagena potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany 64-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy

2 stycznia, kilka minut po godzinie 8:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informacje o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na ulicy Zamkowej. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego  i prewencji. Jak ustalili,   kierujący volkswagenem passat nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie  przechodzącego przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. 64-latek z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w  Giżycku. Kierujący 27-letni mieszkaniec  Kętrzyna  został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Relacje kierowca – pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans.

Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here