Share

Kolejne potrącenie pieszego na przejściu w Węgorzewie

Policjanci wyjaśniaj okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 27-letni kierowca volkswagena potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany 64-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy

2 stycznia, kilka minut po godzinie 8:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informacje o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na ulicy Zamkowej. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego  i prewencji. Jak ustalili,   kierujący volkswagenem passat nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie  przechodzącego przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. 64-latek z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w  Giżycku. Kierujący 27-letni mieszkaniec  Kętrzyna  został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Relacje kierowca – pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans.

Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.