15 czerwca 2024
Niewybuch - Pozezdrze. Fot. Policja Węgorzewo

Niewybuch - Pozezdrze. Fot. Policja Węgorzewo

Mieszkaniec gminy Pozezdrze podczas spaceru w lesie natrafił na pocisk przeciwpancerny. Według policyjnego pirotechnika jest niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Wczoraj, oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem, który potwierdził znalezisko. Jak się okazało mieszkaniec gminy Pozezdrze, podczas spaceru w lesie natknął się na niewybuch o długości ok. 40 cm O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Według pirotechnika jest to pocisk przeciwpancerny pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Przypominamy!!!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.

About The Author

96 thoughts on “Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezionego pocisku przeciwpancernego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *