23 czerwca 2024

Szybka reakcja węgorzewskich policjantów sprawiła, że 67-latek którego życie zostało poważnie zagrożone wychłodzeniem, trafił bezpiecznie do domu. Temperatura powietrza zaledwie o kilka stopni przekraczała zero, a mężczyzna znajdował się w lesie na podmokłym terenie. Odnaleziony mieszkaniec gminy Węgorzewo był przerażony i nie miał siły samodzielnie dotrzeć do domu. Trafił tam dzięki policjantom.

W dniu 29 października 2018 około godz. 19:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Domownicy poinformowali, że 67-latek skontaktował się z nimi telefonicznie, ale nie potrafił określić gdzie jest i nie wie jak wrócić do domu. Gdy ta informacja trafiła do policjantów, natychmiast w ustaloną okolicę pojechali kryminalni, którzy sprawdzili dokładnie trasę, jaką miał poruszać się zaginiony. Oświetlali przydrożne rowy i używali sygnałów błyskowych. Po chwili usłyszeli nawoływanie o pomoc. Natychmiast ruszyli w kierunku dobiegającego głosu, gdzie w odległości około 100 metrów od drogi w lesie zauważyli klęczącego na podmokłym terenie mężczyznę. Był przerażony i wyczerpany, nie mógł podnieść się o własnych siłach. Mundurowi pomogli dotrzeć 67-latkowi do domu. Mieszkaniec gminy Węgorzewo powiedział policjantom, że nie wie jak się znalazł w lesie, że prawdopodobnie pomylił drogę, a było już ciemno i odebrało mu siły. Skuteczna interwencja mundurowych uratowała mu życie.

Policjanci zwracają się z apelem o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie lub życie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki pod numer alarmowy 112. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

About The Author

56 thoughts on “Policjanci uratowali starszego mężczyznę przed wychłodzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *