Share

Pogoda na Wielkanoc

Wstępna prognoza na Wielkanoc.

Ponownie czeka nas dynamiczny okres w pogodzie, spodziewamy się deszczu, śniegu i silnego wiatru – szczegóły.

Wielka Sobota początkowo w naszym regionie dość pogoda z upływem dnia wzrost zachmurzenia od powiatów południowych do dużego w godzinach nocnych spodziewamy się opadów deszczu o intensywności umiarkowanej miejscami dużej.

Dość ciepło temperatura maksymalna wyniesie (+6/+9`C) miejscami na południowym-wschodzie do (+10C). W Węgorzewie i okolicach jutro początkowo pogodnie z upływem dnia wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia opadów deszczu w godzinach nocnych temperatura maksymalna (+9/+8C)

Opady zapoczątkują również poranek Wielkanocny, na przeważającym obszarze województwa spodziewamy się opadów deszczu o intensywności lokalnie dużej, szczególnie powiaty wschodnie i południowe. Chłodniej temperatura maksymalna (+4/+7`C) z tendencją spadkową.

W Węgorzewie 1.04 będzie bardzo deszczowy, intensywne opady potrwają niemal cały dzień, temperatura maksymalna około (+6`C)

W godzinach 13-16 opady zmniejszą siłę.

Poniedziałek Wielkanocny to kontynuacja opadów deszczu jak również i mokrego śniegu, do tego wszystkiego nasili się północno-zachodni wiatr, który w porywach osiągnie 50-65km/h. Zimno temperatura nie przekroczy (+6`C) – odpowiednio (+2/+5`C), temperatura odczuwalna niższa o kilka stopni.

W Węgorzewie Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych z zachmurzeniem całkowitym, w godzinach porannych i przedpołudniowych spodziewamy się opadów deszczu i mokrego śniegu, zimno temperatura maksymalna (+3`C). Wiatr silny z kierunku północno-zachodniego w porywach do (60km/h).

Prognoza opracowana przez Pogoda dla Mazur – Łowca burz Wiatromen