15 czerwca 2024

Kolejne niespełniona obietnica Burmistrza Piwowarczyka. Jak czytamy w informacji na stronie wegorzewo.pl z dnia 28 września 2017:

„Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Węgorzewa i ronda w centrum miasta. Dzięki wsparciu i gorącemu zaangażowaniu posła na Sejm RP Wojciecha Kossakowskiego pod petycją w sprawie budowy obwodnicy zebrano w naszym regionie kilkaset podpisów. Kilka dni temu burmistrz Węgorzewa uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Komunikat ze strony GDDKiA jest jasny: plany są realne. 

− Wymóg: sfinansowanie przez gminę dokumentacji technicznej budowy obwodnicy (podobnie jak w przypadku innych inwestycji, realizowanych we wpółpartnerstwie z krajowymi zarządcami dróg), a w przypadku przyszłego ronda przy „Kaprysie” − udział finansowy gminy „pół na pół” − mówił burmistrz Węgorzewa i pytał: − Czy rada miejska uprawnia mnie do złożenia deklaracji, że widzimy potrzebę budowy obu obiektów i że będzie w stanie zabezpieczyć środki na te cele? 

W górę poszło 11 rąk.

Obwodnica ma biec wzdłuż torowiska. Będzie łączyć drogę krajową nr 63 (wyjazd w stronę Giżycka) z wojewódzką 650-tką (wyjazd w stronę Gołdapi). Przetnie aleję Wojska Polskiego.”

Źródło: www.wegorzewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/121005/wrzesniowe_posiedzenie_radnych_ekspresowo_wokol_wegorzewa_za_ses

Tymczasem w dniu 24 września 2018 na tej samej stronie możemy przeczytać o sukcesie jakim jest budowa łącznika z wojewódzkiej 650 na ul. Targową i Prusa. 

– Ten niewielki, ale strategiczny fragment oraz wyremontowany w tym roku odcinek ulicy Teatralnej – to małe elementy większej układanki czyli w dalszej perspektywie trasy obwodowej. To początek „udrażniania” Węgorzewa – mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk.

Źródło: wegorzewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/140912/lacznik_przy_drodze_wojewodzkiej_w_budowie_jeszcze_w_tym_roku_po

Jak widać nijak się to ma do planowania z 2017. Zamiast tak jak poniżej,

Źródło: www.wegorzewo.pl

będziemy mieli tak.
Wyobrażacie sobie by tak kręta i wąska droga była obwodnicą? 

Sami Państwo możecie sobie odpowiedzieć na pytanie czy przypadkiem ktoś nas nie próbuje oszukać tuż przez wyborami. 

#RatujmyWęgorzewo i idźmy na wybory 21 października. 

Pierwszy głos oddaj już dziś

Czy burmistrz oszukał mieszkańców w sprawie obwodnicy?

  • Tak (67%, 60 Votes)
  • Nie (18%, 16 Votes)
  • Nie mam zdania (16%, 14 Votes)

Total Voters: 90

Ładowanie ... Ładowanie ...

 

 

About The Author

54 thoughts on “Planowana obwodnica, a rzeczywistość, czyli Piwowarczyk „potrafi”! [+ SONDA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *