15 czerwca 2024

Węgorzewscy kryminalni wspólnie z prokuratorem zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 40-latkowi. Mężczyzna od dwóch lat nie płacił alimentów na swoją córkę. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Węgorzewscy kryminalni pod nadzorem prokuratora prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu oleckiego. Jak się okazało, 40-latek od dwóch lat uchylał się od płacenia alimentów na swoją małoletnią córkę. Policjanci i prokurator uznali, że mężczyzna swoim postępowaniem i zachowaniem naraził dziecko na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Przeprowadzone dochodzenie oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły kryminalnym na zakończenie sprawy aktem oskarżenia. Wczoraj materiały zostały przesłane już do sądu. Wkrótce 40-latek stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

W myśl art. 209 §1a Kodeksu Karnego, jeżeli sprawca naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

About The Author

101 thoughts on “Nie płacił alimentów. Jest akt oskarżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *