23 czerwca 2024


Aktualnie nad Warmią i Mazurami temperatura oscyluje w granicach 0°C. W wielu miejscach okresowo może ona wzrosnąć do 0,5-1°C na plusie. Lokalnie nieco się przejaśnia lub prószy drobny śnieg.

Wieczorem aura szybko zacznie się zmieniać. Od zachodu i południowego-zachodu dotrą do nas grube warstwy chmur, z których ponownie zacznie sypać śnieg, w większości regionu dość mocno.

Pierwsze opady wkroczą w rejony #Iława, #Lubawa, #LidzbarkWelski w okolicach 17-18. Nad Mazury dotrą one około 19-20. Śnieg najmocniej sypać będzie przed północą i około północy, później systematycznie będzie słabł, ale cały czas z możliwymi przerwami padać będzie jeszcze przez cały piątek. Trzeba się liczyć z przyrostami pokrywy śnieżnej od 4 do 10 cm.

W początkowej fazie opadów znacznie nasili się prędkość południowo-wschodniego wiatru, który analogicznie jak ostatnio miejscami (gdyż na ogół będzie on bardziej mokry niż w ubiegły wtorek) będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne!

Temperatura powietrza wieczorem i wraz z nadejściem opadów obniży się do -1,5/-0,5°C. Jedynie na samych krańcach południowych w rejonie #Działdowo, #Nidzica, #Wielbark przejściowo na krótko może osiągnąć 0°C/0,5°C na plusie.

Jutro (piątek) w ciągu dnia w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich temperatura utrzyma się na poziomie -1°C/-0,5°C, w pozostałej części może nieznacznie wzrosnąć w okolice 0°C/0,5°C.

Ostrzegamy, iż warunki drogowe począwszy od wieczora ponownie będą bardzo trudne. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności (!!!) 

Dołączamy mapki z prognozowaną strefą opadów śniegu.

About The Author

108 thoughts on “Nocą kolejna solidna porcja śniegu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *