Share

Nie miał gotówki, więc kradł. 30-latek zatrzymany

Węgorzewscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania. 30-latek w listopadzie br. włamał się do piwnicy oraz budynku gospodarczego na terenie gminy Węgorzewo. W jego zainteresowaniu były kosiarki, agregat prądotwórczy oraz sprzęty budowlane. Zatrzymany część swoich łupów zastawił w lombardzie, a pozostałe sprzedał niczego nieświadomym ludziom. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, wszystko z powodu kryzysu finansowego.

Węgorzewscy kryminalni w listopadzie pracowali nad sprawą włamań do różnych pomieszczeń gospodarczych. Wykonując szereg czynności w tych sprawach, ustalili podejrzanego. Z zebranych informacji wynika, że najpierw 30-latek podważył okno i wszedł do pomieszczenia, z którego ukradł kosiarkę. Następnie po kilku dniach zniszczył zamek w drzwiach piwnicznych i ukradł agregat prądotwórczy, przecinarkę do glazury, skrzynkę z narzędziami oraz tarcze. Poza tymi przestępstwami zatrzymany 30-latek w listopadzie br. ukradł kosę spalinową z pomieszczenia gospodarczego. Sprawca działał na terenie miasta i gminy Węgorzewo. Zatrzymany swoje łupy zastawił w lombardzie, a to czego nie zastawił sprzedał nieświadomym pochodzenia przedmiotów ludziom.

30-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że miał kryzys finansowy i potrzebował pieniędzy. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.