Przebudowa ul. Krzywa „już” w tym roku!

Fot. Gmina Węgorzewo

Wraz z nowym rokiem z węgorzewskiego ratusza dobiegają co rusz to nowe, dobre wieści. Dziś 4 stycznia poinformowano o podpisaniu umowy z gołdapskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na remont ul. Krzywej!

Wiele lat mieszkańcy Węgorzewa musieli czekać na tę wiadomość. Przynajmniej przez trzy kadencje ten nieco ponad 200 metrowy kawałek drogi był jedną z obietnic wyborczych Krzysztofa Piwowarczyka. Niestety 12 lat nie wystarczyło by ją spełnić.

Co otrzymamy za 1,2 milionowo złotowy kontrakt?

• przebudowa odcinka ulicy Krzywej w Węgorzewie (od skrzyżowania z placem Wolności do skrzyżowania z ul. Zamkową, łącznie ponad 211 m),
  • przebudowa oświetlenia drogowego,
  • przebudowa sieci kanalizacji deszczowej i telekomunikacyjnej,
  • remont odcinka sieci wodociągowej.
  • dodatkowo uregulowana zostanie szerokość jezdni,
  • powstaną nowe chodniki (uwaga, część to ciągi pieszo-rowerowe),
  • nowy parking,
  • kilka zjazdów,
  • skrzyżowanie z ul. Śródmiejską.

Termin realizacji zlecenia mija 12 sierpnia tego roku.

− Wykonawca zamierza rozpocząć prace już w marcu. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to nawet wcześniej − mówi Lidia Czerniewicz, zastępczyni burmistrza Węgorzewa.

Tak wygląda to teraz.