Share

Koniec ARRIVY w Węgorzewie!

Zarząd Spółki Arriva Bus Transport Polska poinformował o zakończeniu autobusowej działalności przewozowej w sześciu swoich oddziałach. 

Jak poinformowała Joanna Parzniewska, PR Manager spółki Arriva, bez komunikacji lokalnej i regionalnej pozostaną Kętrzyn, Węgorzewo, Bielsk Podlaski, Sędziszów Małopolski, Prudnik i Kędzierzyn-Koźle.

– Rosnące ceny paliwa i ubezpieczeń pojazdów, spadek liczby pasażerów, nieuczciwa konkurencja, presja płacowa oraz brak uregulowań prawnych, powodują, że wspomniane oddziały nie są w stanie prowadzić rentownej działalności – pisze w komunikacie Joanna Parzniewska. – Taka sytuacja nie pozwala na pokrycie kosztów prowadzenia działalności operacyjnej, ani koniecznych inwestycji. Nie pomagają przy tym działania restrukturyzacyjne, jak reorganizacja siatki połączeń, oszczędności na kosztach, optymalizacja wykorzystania majątku. Oddziały, jak przekonuje przewoźnik, nadal przynoszą duże straty, które pogłębiają się z roku na rok.

Spółka zapewnia, że jej działalność przewozowa będzie prowadzona do zakończenia wszystkich zobowiązań umownych, a ostateczne jej zakończenie planowane jest na 30 czerwca 2019 roku. Informacja z takim wyprzedzeniem ma umożliwić wszystkim stronom przygotowanie się do tej niełatwej zmiany.