12 czerwca 2024


Hola, hola! Jakoś nie zauważyłem, aby (szczególnie w porze popołudniowej) tłumy mam z dziećmi spacerowały nad kanałem i podziwiały przepływające kaczki. Wręcz odwrotnie – promenady spacerowe zieją pustką, paru meneli na ławkach pije piwo i tyle.

Trzeba inwestycji i pomysłów, aby przyciągnąć mieszkańców nad wodę. Ciszę i spokój mają zapewnione poza sezonem. I to aż nadto. To miasteczko po sezonie po prostu zamiera. A w sezonie należy zrobić wszystko aby (z korzyścią dla mieszkańców) zagospodarować te „naturalne złoża” w postaci jezior i ludzi tam wypoczywających.

A co do zanieczyszczania okolicy przez żeglarzy. Jeśli zagospodaruje się odcinek pomiędzy pocztą a Ekomariną (przypominam – jest tam parę zaniedbanych działek) to za bardzo nie będzie gdzie obsikać murku czy też wyrzucić butelki w krzaki, bo po prostu tych krzaków tam nie będzie.

Można by tam choćby :
• Zlokalizować ze dwie smażalnie-wędzarnie ryb z uboczną infrastrukturą ogródkową (czyż nie jest paranoją, że w Węgorzewie nie ma ani jednej, powtarzam ani jednej smażalni ryb). Spotykam się bardzo często z zapytaniami od przyjezdnych – gdzie można zjeść świeżą, mazurską rybę, oraz co można robić, czy też zwiedzić w Węgorzewie. No co ?
• Jedna, dwie tawerny – restauracyjki w ciągu spacerowym. (Ileż restauracji jest w Węgorzewie ?). Są już na Mazurach takie miejsca gdzie po zrobieniu paru kroków (dosłownie paru kroków od łódki) zasiada się przy stoliku z konsumpcją
• Punkt z sanitariatami, pralnią i miejscem składowania śmieci z łódek.
• Przystanek dla „tramwaju wodnego” wożącego ludzi na plażę i basen nad jeziorem
• A kino nocne przy basenie zamkowym ?

Nie wspomnę o organizacji wszelkiego rodzaju imprez. Jarmark folkloru nie załatwia sprawy. Zróbmy wszystko, aby nie krążyło dalej powiedzenie, że Mazury zaczynają się i kończą w Giżycku. Chyba, że chcemy.

Zapraszamy do dyskusji!

Całość dyskusji oraz proponowany projekt możecie zobaczyć pod tym linkiem: http://bit.ly/2jqis5V

About The Author

75 thoughts on “Głos Pana Jerzego w sprawie projektu modernizacji placu Wolności, nadbrzeża rzeki Węgorapy oraz ul Portowej.

  1. Щ‚ЩЋШ§Щ„ЩЋ Щ‚ЩЏЩ„Щ’ШЄЩЏ Ш«ЩЏЩ…Щ‘ЩЋ ШЈЩЋЩ‰Щ‘ЩЊ Щ‚ЩЋШ§Щ„ЩЋ Ш«ЩЏЩ…Щ‘ЩЋ ШЈЩЋЩ†Щ’ ШЄЩЏШІЩЋШ§Щ†ЩђЩЉЩЋ Ш­ЩЋЩ„ЩђЩЉЩ„ЩЋШ©ЩЋ Ш¬ЩЋШ§Ш±ЩђЩѓЩЋ cheapest finasteride on the web ELI5 These are drugs that are designed to have the same effects of Anabolic Androgenic Steroids but with less side effects

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *