Dzięki reanimacji przechodniów oraz policjantów udało się uratować życie mężczyźnie!

Dzięki reanimacji przechodniów oraz policjantów udało się uratować życie mężczyźnie!

Wzorowa reakcja dwóch mężczyzn oraz natychmiastowa pomoc policjantów z węgorzewskiej komendy przyczyniły się do uratowania życia mieszkańcowi miasta. Mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać. Przeprowadzona akcja reanimacyjna zaowocowała przywróceniem funkcji życiowych ratowanemu człowiekowi. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala i otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

W poniedziałek (19.03.2018) około godziny 12:00 dyżurny węgorzewskiej komendy został powiadomiony o nieprzytomnym mężczyźnie, który nie dawał oznak życia. Natychmiast na ulicę Plac Wolności zostali skierowani policjanci prewencji. Dojeżdżając na miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy udzielali pomocy leżącemu na chodniku człowiekowi. Funkcjonariusze, sierż. sztab. Adam Soczewka i sierż. sztab Tadeusz Szymczak, którzy posiadają uprawnienia ratownika medycznego, od razu przystąpili do działania. Jeden z policjantów natychmiast zbadał tętno i oddech nieprzytomnego mężczyzny, a po stwierdzeniu ich zaniku, podjął reanimację. Policjant  prowadził akcję reanimacyjną aż do przybycia karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, stan poszkodowanego był poważny i dopiero po kilku minutach zdołano przywrócić jego funkcje życiowe. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala i otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

Dzięki szybko udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej policjantów i służb ratunkowych oraz wzorowej reakcji dwóch mężczyzny, którzy udzielili pomocy, życie starszego człowieka zostało uratowane.

Pamiętajmy!

Nie bądźmy obojętni na los innych. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy – ktoś, kto siedzi lub leży na ziemi, wcale nie musi być pod wpływem alkoholu. Być może taka osoba nagle gorzej się poczuła i niezbędna jest jej pomoc medyczna.

About The Author