12 czerwca 2024

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedno z podstawowych przewinień kierujących w okresie zimowym, które może doprowadzić do wypadku. Przekonała się o tym pewna 20-latka, która kierując autem wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Prawo jazdy posiadała od kilkunastu miesięcy. Kierująca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj na trasie Świdry-Pieczarki w gminie Pozezdrze doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierująca VW trafiła z ogólnymi potłuczeniami do szpitala. Kierująca samochodem kobieta, na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, co spowodowało, że wpadła w poślizg i zjechała na pobocze kończąc jazdę na drzewie.20-latka była trzeźwa. Zapewne nie bez znaczenia był fakt, że mieszkanka gminy Pozezdrze uprawnienia posiadała od marca ubiegłego roku, co się wiąże z niewielkim doświadczeniem jazdy na zimowej nawierzchni.

Policjanci „drogówki” apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi przy panujących trudnych warunkach na drodze! Stosując się do zasady : „wolniej, znaczy bezpieczniej” zdejmijmy nogę z gazu zwłaszcza gdy na jezdni leży śnieg. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka nawierzchnia jest pod spodem. Przestrzeganie tych zasad i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia przykrych konsekwencji wypadków. Zadbajmy o nasze zdrowie i życie wspólnie.

About The Author

179 thoughts on “Za duża prędkość i zbyt małe doświadczenie na śliskiej nawierzchni przyczyną zdarzenia drogowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *