15 czerwca 2024

meteomodel.pl

Wiele osób obserwując jutrzejsze opady śniegu na Mazurach zapewne pomyśli, że „pada w sam raz na święta”. Nic bardziej mylnego, nadchodzące opady będą niestety oznaką nadchodzącego „świątecznego ocieplenia”.

W piątek przeważnie nieznacznie powyżej 0°C, początkowego zanikające przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu sucho i lokalnie przejaśnienia.

W sobotę, dzień przed Wigilią, rano przejaśnienia, a od południa wkroczą opady: najpierw mokrego śniegu i śniegu z deszczem, następnie szybko przechodzącego w deszcz. O poranku przymrozek, potem wzrost temperatury, aż do 3°C/5°C wieczorem. Zacznie silniej wiać.

W Wigilię Bożego Narodzenia dużo chmur, okresowo pojawią się opady deszczu. Zrobi się … bardzo ciepło. Temperatura na ogół oscylować będzie w granicach 5°C/8°C, choć pod wieczór na Warmii może osiągnąć nawet 9°C/10°C!  (tak to nie pomyłka). Umiarkowany i silniejszy wiatr.

Boże Narodzenie tak powinno być mokre, wietrzne i ciepłe z temperaturą do 6°C/9°C.

II Dzień Świąt także stosunkowo ciepły, do 4°C/7°C. Są jednak większe szanse na przejaśnienia i brak opadów.

Dołączamy mapkę z przewidywaną maksymalną temperaturą powietrza do końca dnia w Wigilię ….To już chyba wszystko co mamy na ten moment do powiedzenia

About The Author

1 697 thoughts on “Czekają nas białe święta? Sprawdź pogodę na najbliższe dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *