23 czerwca 2024

Usunięte (poddane cenzurze) komentarze ze strony 

https://www.facebook.com/wegorzewo, które widocznie uznano za obrazę „majestatu”:

1. „Od prawie miesiąca leżą zebrane śmieci w kilkudziesięciu workach wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w stronę Czerwonego Dworu, jadąc drogą do nowego łącznika trasy dumnie zwanego Green Velo. Przypuszczam, że osoba robiąca zdjęcia nowej trasy dla Biuro Promocji UM w Węgorzewie, nie mogła nie zauważyć tych worków, znajdujących się tuż przy żwirowej drodze. Jeżeli stało się tak, że nie zauważono, w takim razie informuję na tej stronie, nie wiem kogo czy Przewodniczącego RM, który słał podziękowania Straży Miejskiej za walkę z dzikimi wysypiskami, czy samą SM, ale informuję o workach leżących tam od 25 kwietnia.”

2. „Dlaczego usunięto komentarz dotyczący worków ze śmieciami? Czyżby przy Zmkowej 3 uznano, że niechcący mógłby zajrzeć na ten profil FB wizytujący wicepremier, a wtedy przeczytałby o leżących przez prawie miesiąc śmieciach przy Green Velo. W dodatku śmieciach, które zostały zebrane przez mieszkańców tak od siebie, społecznie? Nie ładnie tak lukrować, wicepremier też człowiek i wie jaka jest rzeczywistość w tym kraju. Już kiedyś przerabiano ten sposób w przypadku objazdów elit po różnych miejscowościach. Skąd w Urzędzie Miasta raptownie nastała cenzura, wstyd i jeszcze raz wstyd Panie Burmistrzu.”

3. „To, że worki wreszcie po trzech tygodniach zostały zabrane nie jest żadną tajemnicą. Tajemnicą jest to, że worki ze śmieciami z innego miejsca, bardziej widocznego dla ludzkiego oka, zostały zabrane już po dwóch dniach. Dodam śmieci, które zbierały te same osoby tydzień później niż te na ścieżce rowerowej, więc proszę nie robić ze mnie idioty.
Zwykły obywatel, który chce coś pożytecznego zrobić dla naszej małej Ojczyzny, nie wikła się w jakimś gąszczu przepisów, tylko bierze worek i zbiera do niego śmiecie, a następnie oczekuje od gminy współpracy, takiej lub innej ale współpracy.
Dwadzieścia worków w jednym miejscu to nie jest potężne wysypisko, żeby to wszystko ogarnąć dla gminy łącznie z przepisami.

Kolejną tajemnicą jest fakt znikających komentarzy, temat worków wreszcie jest nieaktualny, ale to nie oznacza, żeby znikały komentarze wynikające z tego tematu. Temat wizyty dzieci z przedszkola w Ekomarinie, też jest zamknięty, więc można usunąć.
Temat wizyty wicepremiera również zamknięty, nie ma na co czekać można śmiało usunąć. O, widzę, że temat briefingu również jest nieaktualny i został usunięty w raz z komentarzem. Skąd my to znamy? Brawo dla Biura Promocji UM. Niech się potem władza nie dziwi, że mieszkańcy nie chcą przychodzić na spotkania z nią.”

Kolejne usunięte komentarze z tej samej strony dotyczące innego tematu:

1. „skąd wy bierzecie takie zdjęcia?? prowadzenie fan page na facebooku wymaga wyznaczania standardów estetycznych, wy jak widać walicie wszystko co się tylko da.”

2. „co to ma za znaczenie czy to dzień matki, dzień górnika czy obrońcy przyrody. to zdjęcie jest najlepszym odzwierciedleniem całego miejskiego profilu, prowadzonego wyjątkowo niechlujnie i amatorsko. Fan page jest elementem kreowania wizerunku i warto takie rzeczy rozumieć. A brak podstaw w prowadzeniu social media i kreacji wizerunku nadrabiać stwierdzeniami „czułość”, „szczęście” – dość mierne. O każdej okazji można powiedzieć w sposób ładny i estetyczny lub w byle jaki, mierny i zwyczajnie słaby tak jak to mamy powyżej. Zawsze poza treścią liczy się sposób podania…”

3. „Spieszymy z informacją, iż ten profil nie powstał w wyniku Waszej cudownej pracy tylko z przekształcenia z profilu osoby publicznej. A jak wiemy zapraszanie znajomych do profilu publicznego jest zdecydowanie łatwiejsze. Wcześniejszy profil „fanpage” miał raptem 1100 fanów. Tak wiec bez przesady co do jakości słów „czułość”, „szczęście” proponujemy zastąpić je „jakość” „pojęcie” „umiejętności”.

4. „To się nie dzieje naprawdę! Co to jest ? Jak to wygląda? Michał słuszna uwaga! Poziom lansu w sm-100. Miasto turystyczne, czy miasto … No sorry, ale spójrzcie na ten uśmieszek. Zamiast zrobić mówić kolokwialnie „dobrze” burmistrzowi, tylko szkodzicie takimi wpisami. tzn nie szkodzicie tylko szkodzi podpisana as. Dziękujemy za taką promocję.”

Zaczyna wyjaśniać się w jakim celu powołano biuro promocji. I to właśnie jest stosunek demokratycznie wybranej władzy do obywateli.

Wiadomość nadesłał Marek.

—–
Czy Wy również spotkaliście się z usuwaniem swoich komentarzy?28

About The Author

187 thoughts on “CENZURA na oficjalnym profilu Węgorzewa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *