15 czerwca 2024
 Czy nasze biuro promocji zaspało, czy może jest pewne, że w tym roku nie będzie śnieżnej zimy?

 

Bardzo często piszecie w komentarzach, że nasza gmina jest kilka długości za naszymi mazurskimi sąsiadami. Dlaczego się tak dzieje? Jest wiele czynników, które się na to składają, a jednym z nich jest z pewnością brak odpowiedniej promocji naszego miasta. Niestety osoby za to odpowiedzialne nie radzą sobie z nią zbyt dobrze. 
 
Jednym z ostatnich przykładów jest art. na stronie wegorzewo.pl pod tytułem:Żyj i odpoczywaj aktywnie w gminie Węgorzewo. Planujesz urlop? Zapraszamy do wrót krainy Wielkich Jezior Mazurskich!”
 

W tymże artykule nasze biuro promocji publikuje dwa wakacyjne klipy wideo i zaprasza do planowania wakacji letnich! Tak, letnich, a my przecież mamy za chwilę FERIE ZIMOWE! Teraz trzeba by było zadać pytanie, czy dla naszego biura istnieje tylko sezon letni? 

Natomiast sąsiadujące z nami miasto Giżycko również wypuściło klip promujący swoje atrakcje na nadchodzące miesiące. Jak się pewnie domyślacie chodzi o zimowe miesiące. 

 
Daty publikacji tychże materiałów wideo są te same, a prezentują jakże odmienny przekaz do potencjalnego turysty. U nas mówimy wprost: „zimą u nas nic się nie dzieje”. Czy tak powinno być? Na to pytanie możecie sobie odpowiedzieć sami. 
 
Od efektywnej promocji zależy wiele. Byśmy mieli wielu turystów, dłużej niż tych kilka miesięcy letnich to musimy myśleć o nad urozmaicaniem oferty skierowanej pod turystę oraz promować się z głową. 
 
Ps. Do momentu opublikowania tego teksty węgorzewski klip promocyjny został wyświetlony całe 35 ryzy!  
 

About The Author

87 thoughts on “Biuro (nie) promocji Gminy Węgorzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *